עצי דקל בכל פינה

עצי דקל

באקלים חם כמו בארץ ישראל, הביקוש הרב לעצים עמידים ויפים היה תמיד גבוה, וכאן נכנס עץ הדקל שהתאים בול לקטגוריה.

עצי הדקל מלבד יופיים האקזוטי, הינם עצים עמידים ביותר לאקלים חם כמו בישראל, בנוסף לכך עץ הדקל קל לשתילה כמעט בכל סוג אדמה והוא ידוע ביכולת שלו להסתגל כמעט לכל סביבה.

עוד יתרונות שיש במשפחת עצי הדקל הוא הקלות לתחזוקה – עץ הדקל קל תחזוקה, אינו משיל עלים ומלכלך את הסביבה, השקיה ודישון כמעט ואינם נדרשים.

אז איך הדקל הפך כל כך פופולארי בארץ ישראל?

אחד הדברים שידועים לגבי עצי דקל היא הקלות בעקירתו והעברתו ממקום למקום, כך הוא הפך לפופולארי בקרב עיריות ומועצות ובקרב קבלני תשתית ואדריכלי נוף.
כיום בקלות ניתן לעקור את עצי הדקל מהשדה, ולהעבירם למיקום החדש- כך הפך עץ הדקל לפופולארי בבניית תשתיות כבישים, שכונות מגורים, מרכזי קניות וכדומה.

בנוסף לכל היתרונות שהזכרנו, אחד הדברים שרבים שוכחים שמלבד יופיו של העץ וקלות הטיפול בו, עצי הדקל מניבים את פרי התמר, עץ הדקל יכול להניב את הפרי כמעט מכל מקום שהוא שתול, ובעזרת טיפול ואחזקה מינימלי ניתן לקטוף את הפרי ולהשתמש בו למגוון דברים.

הפופולריות של עצי הדקל באזורנו

עץ הדקל ידוע בשימושו באגן הים התיכון מאז תחילת ההיסטוריה הידועה לנו, פרי התמר נחשב למזון מלכים ובתקופות העתיקות משקלו נמדד כשווה ערך לזהב, ערכו התזונתי של פרי התמר גבוה ומזין ומכיל מגוון רחב של ויטמינים ומינרלים חיוניים לאדם, למעשה התמר היה המזון המועדף על ידי סוחרים ונוודים שהלכו בדרכי הסחר העתיקות של ימי הביניים, זאת מכיוון שפרי התמר יכול להישמר לאורך זמן ללא צורך בקירור והוא ידוע בעמידותו לתנאי סביבה חמים ולחים.

מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

סוגי טיפולי שיניים שכדאי לדעת

מבוא: מהם 9 סוגי טיפולי השיניים שכדאי להכיר? ישנם 9 סוגי טיפולי שיניים שכדאי להכיר. הם כוללים: -ניקוי והברקה -טיפולי פלואוריד -איטום שיניים -סתימות שיניים

תיקון דוד שמש באזור ירושלים

גרים בירושלים? הבית שלכם מוכן לדוד שמש? דודי שמש הם דרך מצוינת להפחית את השימוש באנרגיה, לחסוך כסף ולעזור לאיכות הסביבה. דודי שמש בירושלים עולים

מה קונים למנתח או לרופא ?

הקדמה: מהי מתנה? למילה "מתנה" יש משמעות מיוחדת עבור מנתחים ורופאים. זהו אות הוקרה על עבודת הצלת החיים שהם עושים. מתנה למנתח או לרופא יכולה

מודד מוסמך מחיר

מודד מוסמך מחיר?

מודדים מוסמכים הם אנשי מקצוע שסיימו קורס לימודים ועברו בחינה כדי לזכות בהסמכה שלהם. תהליך ההסמכה נועד לבחון את הידע והמיומנויות של מודדים המחפשים לקבל הסמכה.