הפארקים הלאומיים והאזורים המוגנים של גאורגיה

גלו את היופי עוצר הנשימה ואת המגוון האקולוגי של הפארקים הלאומיים והאזורים המוגנים של גאורגיה, מיערות עבותים ועד נופים הרריים טרשיים.

המדבר הבלתי נגוע של הפארק הלאומי בורג'ומי-חראגולי: "הטבע אינו מקום לבקר בו. זה הבית'. גארי סניידר

שוכן בלב גאורגיה, הפארק הלאומי בורג'ומי-חראגולי הוא שממה בתולית המציעה הזדמנות ייחודית לחקור את היופי הטבעי של הרי הקווקז. הפארק, המשתרע על פני שטח של למעלה מ-85,000 דונם, מהווה גן עדן למטיילים, חובבי טבע ומחפשי הרפתקאות שרוצים לחוות את השממה הבלתי מאולפת של גאורגיה. עם היערות השופעים, הנהרות הצלולים והפסגות המתנשאות, הפארק הלאומי בורג'ומי-חראגולי הוא גן עדן למי שמחפש נחמה בטבע.

הפארק הוא ביתם של מגוון רחב של חי וצומח, כולל מינים נדירים ובסכנת הכחדה כמו הלינקס הקווקזי והדוב החום. הוא גם מתהדר במורשת תרבותית עשירה, עם חורבות עתיקות וציוני דרך היסטוריים הפזורים ברחבי הפארק. הפארק הלאומי בורג'ומי-חראגולי הוא פלא טבע אמיתי המציע הצצה אל העבר והצצה לעתיד של המגוון האקולוגי והעושר התרבותי של גאורגיה.

המבקרים בפארק יכולים ליהנות ממגוון פעילויות, מטיולים וקמפינג ועד צפרות וצילום חיות בר. בפארק רשת שבילים מטופחת שמציעה נופים עוצרי נשימה של הנוף שמסביב. המסלולים משתנים בקושי, כך שיש משהו לכל אחד, בין אם אתם מטיילים מנוסים ובין אם אתם מתחילים. בפארק יש גם כמה אתרי קמפינג ואזורי פיקניק, מה שהופך אותו ליעד אידיאלי עבור משפחות וקבוצות חברים שרוצות לבלות בחיק הטבע.

רוצים לדעת עוד על גאורגיה לחצו כאן

נוף פנורמי של היערות העבותים והגבעות המתגלגלות בפארק הלאומי בורג'ומי-חראגולי
נוף פנורמי של היערות העבותים והגבעות המתגלגלות בפארק הלאומי בורג'ומי-חראגולי

אזור מוגן ושלובאני: מסע אל ממלכת החי והצומח הנדירים

ממוקם בדרום מזרח גאורגיה, האזור המוגן ושלובאני הוא פנינה נסתרת המציעה מסע ייחודי אל ממלכת החי והצומח הנדירים. האזור המוגן הוא ביתם של מגוון מערכות אקולוגיות, מיערות עבותים ועד מדבריות צחיחים, מה שהופך אותו לנוף מגוון המהווה בית למגוון רחב של מיני צמחים ובעלי חיים. הפארק משתרע על שטח של למעלה מ-35,000 דונם ומהווה גן עדן לחובבי טבע שרוצים לחקור את השממה הבלתי נגועה של גאורגיה.

האזור המוגן ושלובאני הוא ביתם של כמה מהמינים הנדירים ביותר ובסכנת הכחדה בעולם, כולל הלינקס הגיאורגי, הצ'יטה האסיאתית והצב הכספי. המערכת האקולוגית הייחודית של הפארק תומכת גם במגוון מיני צמחים אנדמיים, שרבים מהם לא נמצאים בשום מקום אחר בעולם. המבקרים בפארק יכולים לחזות ביופיים של המינים הנדירים הללו וללמוד על מאמצי השימור הנעשים כדי להגן עליהם.

הנופים המדהימים של הפארק והמערכות האקולוגיות המגוונות הופכים אותו גם ליעד פופולרי לטיולים רגליים וטרקים. בפארק יש רשת של שבילים שמציעים נופים עוצרי נשימה של הנוף שמסביב, מהקניונים הסלעיים ועד הגבעות המתגלגלות. בפארק יש גם כמה אתרי קמפינג ואזורי פיקניק, מה שהופך אותו ליעד אידיאלי עבור משפחות וקבוצות חברים שרוצות לבלות בחיק הטבע.

בנוסף ליופי הטבעי שלו, למרחב המוגן ושלובאני יש גם מורשת תרבותית עשירה. הפארק הוא ביתם של מספר נקודות ציון היסטוריות, כולל העיר העתיקה ואשלובאני והמבצר מימי הביניים גומבורי. המבקרים בפארק יכולים לחקור את ההריסות העתיקות הללו וללמוד על ההיסטוריה המרתקת של האזור.

הפארק הלאומי טושטי: המקום בו מסורות עתיקות פוגשות נופים מדהימים

הפארק הלאומי טושטי הוא פנינה נסתרת הממוקמת בחלק הצפון מזרחי של גאורגיה. זהו מקום שבו מסורות עתיקות פוגשות נופים מדהימים, מה שהופך אותו ליעד ייחודי עבור חובבי טבע וחובבי היסטוריה כאחד. הפארק משתרע על שטח של למעלה מ-83,000 דונם והוא ביתם של כמה מהנופים עוצרי הנשימה במדינה.

 • נופי הפארק הלאומי טושטי:
  הפארק ידוע ברכסי ההרים המחוספסים, הגיאיות העמוקים והגבעות המתגלגלות. הנוף זרוע במגדלי אבן עתיקים ובכפרים טושטים מסורתיים, מה שהופך אותו ליעד שאינו דומה לשום יעד אחר. הפארק הוא גם ביתם של מספר מעיינות חמים, שהם מושלמים למנוחה לאחר יום ארוך של טיולים או סיורים.
 • המסורות של הפארק הלאומי טושטי:
  הפארק הלאומי טושטי ידוע גם במורשת התרבותית העשירה שלו. האזור מיושב במשך אלפי שנים, והתושבים המקומיים שימרו על מסורותיהם ומנהגיהם העתיקים. המבקרים בפארק יכולים לחוות את התרבות הטושטית הייחודית על ידי ביקור בכפרים מסורתיים והשתתפות בפסטיבלים מקומיים.
 • טיולים בפארק הלאומי טושטי:
  אחת הדרכים הטובות ביותר לחקור את הפארק הלאומי טושטי היא בטיולים רגליים. בפארק רשת שבילים המציעה נופים עוצרי נשימה של הנוף שמסביב. המסלולים נעים בין קלים לקשים, כך שיש משהו למטיילים בכל רמות המיומנות. כמה מהטיולים הפופולריים ביותר בפארק כוללים את שביל Omalo-Kselo ואת שביל Dartlo-Kvavlo.

 

מגדל אבן מסורתי השוכן על צלע גבעה בפארק הלאומי טושטי
מגדל אבן מסורתי השוכן על צלע גבעה בפארק הלאומי טושטי

הפארק הלאומי Mtirala: האם אתה מוכן לאמץ את 'ההר הבוכה'?

הפארק הלאומי Mtirala הוא אוצר נסתר הממוקם בחלק המערבי של גאורגיה. הפארק משתרע על שטח של למעלה מ-15,000 דונם והוא ביתם של כמה מהנופים היפים בארץ. פירוש שמו, Mtirala, בגאורגית הוא 'הר בוכה', והוא ידוע בשפע המשקעים, בצמחייה העבותה ובמפלים היפים שלו.

 • הנופים של הפארק הלאומי Mtirala:
  הפארק הלאומי Mtirala הוא גן עדן לחובבי הטבע. הפארק ידוע ביערות צפופים, חיות בר מגוונות ומפלים מדהימים. הפארק הוא גם ביתם של מספר מסלולי הליכה המציעים נופים עוצרי נשימה של הנוף שמסביב. המבקרים בפארק יכולים לחקור את המפלים הרבים של הפארק, כולל מפל Mtirala בגובה 22 מטר, שהוא אחת האטרקציות הפופולריות ביותר בפארק.
 • חיות הבר של הפארק הלאומי Mtirala:
  הפארק הלאומי Mtirala הוא ביתם של מגוון רחב של חיות בר, כולל דובים חומים, לינקס, חזירי בר וזאבים. הפארק הוא גם ביתם של כמה מינים של ציפורים, לרבות הציפור השחורה הקווקזית והינשוף הנשר. המבקרים בפארק יכולים לחקור את שבילי הפארק הרבים ולצפות בחיות הבר של הפארק בסביבתם הטבעית.
 • האקלים של הפארק הלאומי Mtirala:
  הפארק הלאומי Mtirala ידוע בגשמים הרבים שלו, וזו הסיבה שהוא מכונה לפעמים 'ההר הבוכה'. הפארק מקבל בממוצע 4,500 מ"מ של גשם בשנה, מה שהופך אותו לאחד האזורים הרטובים ביותר בגאורגיה. האקלים של הפארק לח וסובטרופי, עם חורפים מתונים וקיץ חמים.

 

הפארקים הלאומיים והאזורים המוגנים של גאורגיה:

שם מקום גודל מחיר משוער
אזורים מוגנים של קאחטי קחטי, גאורגיה 1,400 קמ"ר ₪399,615
הפארק הלאומי קולכתי מערב גאורגיה 1,578 קמ"ר ₪430,540
הפארק הלאומי טביליסי טביליסי, גאורגיה 21 קמ"ר ₪57,660
הפארק הלאומי טושתי טושטי, גאורגיה 785 קמ"ר ₪217,715

לסיכום, הפארקים הלאומיים והאזורים המוגנים של גאורגיה מספקים למבקרים הזדמנות שאין שניה לה לחקור את היופי הטבעי המגוון של המדינה, לעסוק במגוון פעילויות חוצות ולתרום לשימור המערכות האקולוגיות הייחודיות שלה.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מחשבים ניידים מוקשחים בשירות הצלת חיים

   מחשבים ניידים מוקשחים בשירות הצלת חיים מחשבים ניידים מוקשחים בשירות הצלת חיים: כשכל שנייה קובעתבעולם שבו טכנולוגיה היא חלק בלתינפרד מחיינו, מחשבים ניידים מוקשחים,

איך לבחור מקל הליכה מעוצב

בחירת מקל הליכה מעוצב המתאים לצרכים ולסגנון שלכם אינה קלה כמו שזה נשמע. פוסט זה בבלוג מספק קווים מנחים מקיפים כדי להפוך את תהליך קבלת